Erçel Yapı Bilgilendiriyor ...
Ücretsiz danışma hattı: 0 850 303 0 734    18 DALDA PROFESYONEL KENTSEL DANIŞMANLIK
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Kira Yardımı başvurusu 2018-Büyükçekmece Kentsel Danışmanlık
ADIM ADIM 2018 

......KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI
..........BAŞVURUSU

2018 kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru şartları! 
Kentsel dönüşüm projelerinde Bunu yapanlar kira yardımı alamayacaklar... 
Kentsel Dönüşüm kira yardım başvuru süreci nerelere, nasıl yapılır? 
Kira yardımı alacaklar için şartlar ve tüm detaylar 
BÜYÜKÇEKMECE
KENTSEL DANIŞMANLIK OFİSİ'nde veya
www.ercelyapi.com 
adresinde.....

2018 Ocak ayı itibariyle yıl boyunca kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımı alacaklar için yeni ücretler zamlı olarak belirlendi. Kentsel Dönüşüm kira yardım başvurusu yapacaklar için kira yardımı alma süreci nasıl ilerliyor? 
Adım adım 2018 kentsel dönüşüm kira yardım başvurusu ve diğer ayrıntıları BÜYÜKÇEKEMCE KENTSEL DANIŞMA OFİSİ olarak sizler için haberimizde derledik.
..
Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ödeniyor. Bunun için başvuruların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine 
veya 
belediyelere yapılması gerekiyor. 
Kira yardımı, riskli yapıda oturan kiracılar için iki kira tutarı kadar ödeme, sınırlı ayni hak sahipleri için ise beş kira tutarı kadar ödeniyor. Kentsel Dönüşüm Kira yardımından faydalanmak için Bakanlığın istediği belgeleri tam ve eksiksiz olarak hazırlamak beraberinde dilekçe ile yetkili makama müracaat etmek gerekiyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı Kentsel Dönüşüm Kira Yardım klavuzuna göre riskli yapıda ikamet şartı aranıyor. Ayrıca 2018 kira yardımı tek ev ile sınırlı tutuluyor. 
Örneğin; 
Ahmet beyin kendisine ait evi riskli yapı kapsamında ve yıkım kararı alınıyor. Ahmet bey kendi evinde oturmuyor. Ahmet beyin evinde kiracı ikamet ediyor. Bu durumda Ahmet kentsel dönüşüm kira yardımı alamayacaktır.Başvuruyu kiracı yapacak ve iki kira tutarı taşınma bedeli olarak ödeme alacaktır. Ahmet bey kendi evinde ikamet ediyor olsa idi başvuruyu kendisi yapacak ve 18 ay boyunca kentsel dönüşüm kira yardımı tutarı kendisinin hesabına ödenecekti.

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 5. maddesi ve uygulama yönetmeliğinin 16. maddesi hükümlerine göre hak sahipleri kentsel dönüşüm kira yardımları için bağlı oldukları Belediye'ye müracaat edecekler. Yapılacak başvuru ve incelemeden sonra süreç tamamlanacaktır. 
Hak sahipleri kanun kapsamında riskli olarak tespit edilen bir konut ve bir işyeri için kira yardımı başvurusu yapabilecekler. Buna göre ikamet edilen bir konut için ve bir adet işyeri için kira yardımı yapılabileceği belirtiliyor.

DİĞER TÜM AYRINTILAR İÇİN
BİZİ HER ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ...
TÜM TÜRKİYE
ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTIMIZ
0850 30 30 734

WHATSAPP HATTIMIZ
0543 347 69 20

EROL ÇELİK
Kentsel Danışman
Büyükçekmece

+Kentsel dönüşüm kira başvurusu 2018, +Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Evrakları, 2018, +2018 kentsel dönüşüm kira yardımı nereye yapılır, +2018 kentsel dönüşüm kira yardımı kiracıların durumu, +büyükçekmece erol çelik, +büyükçekmece kentsel dönüşüm ofisi, +büyükçekmece kentsel danışmanlık, +ercel kentsel danışmanlık ofisi, büyükçekmece, +büyükçekmece evinizin danışmanı, +büyükçekmece kentsel danışman, +kentsel danışman erol çelik,

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Yapı İnşaat Galeri

  • büyükçekmece belediyesi kentsel danışma ofisi-12
  • Büyükçekmece kentsel dönüşüm ile yenileniyor-2
  • ercel yapı imalatlarımız-2
  • kentsel dönüsüm bahçelievler-2
  • ercel-yapı-mantolama-4
  • ercel yapı dekorasyon-1