Erçel Yapı Kampanya
Ücretsiz danışma hattı: 0 850 303 0 734            +Erçel Organizasyon   |   +Erçel Yapı   |   +YazSil Neon Tabela   |   +Sonsuz Ayna   |   +Balayı Organizasyon 
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Kentsel Dönüşüm Pay Satışı - büyükçekmece kentsel dönüşüm

Yıkımı ev sahipleri yapacak,
                             katılmayan payını satacak......KENTSEL dönüşüm kapsamında Türkiye’deki risk taşıyan bina ve alanların belirlenmesinin ardından, ikinci önemli konuyu yıkım ve anlaşmalar oluşturuyor. Dalga dalga gerçekleştirilecek yıkımlarda, kimin hangi rolü alacağı da merak ediliyor. Riskli binanın yıkılması için vatandaşa 60 günden az olmamak kaydıyla süre verilecek. Yıkım için bakanlığın da devreye girdiği durumlar olacak. Ancak yıkım masraflarını mülkiyet sahipleri ödeyecek. Eğer binanın riskli olduğu tespit edilirse, ‘yıkılmaması’ gibi bir ihtimal yok.

Önce malikler yıkacak

Riskli yapıların yıktırılmasında ve bunların bulunduğu alanlar ile rezerv yapı alanlarındaki uygulamalarda, öncelikli olarak mâlikler ile anlaşma yoluna gidilecek. Uygulamaya başlanmadan önce, riskli yapıların yıktırılması için, bu yapıların mâliklerine süre verilecek. Bu süre içinde yıkım gerçekleşmezse, tekrar süre verilerek tebligatta bulunulacak. Verilen bu süre içinde de malikler yıkımı gerçekleştiremezse, yıkım valilik veya kaymakamlıkça yaptırılacak. Buna rağmen yapılar yıktırılamazsa Bakanlık devreye girecek.


Diğer ayrıntılar için ARAYINIZ
0850 30 30 734
0543 347 69 20